Poslání školské rady

Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli školy a dalším osobám podílet se na správě školy. Povinnosti, práva a procesní záležitosti školské rady popisují a stanovují § 167 a 168 Zákona č. 561/ 2004 Sb. (školský zákon).

Obec Jesenice na zasedání zastupitelstva dne 11. 10. 2023 schválila volební řád školské rady. Poslední volby do školské rady se konaly v termínu 7. 2. 2023.

Ustavující zasedání školské rady se konalo 26. 9. 2023.

Školská rada schvaluje výroční zprávu školy, návrh rozpočtu školy, zprávu o hospodaření školy, vyjadřuje se ke studijním oborům, které škola připravuje, ke koncepčním záměrům rozvoje školy, k jmenování a odvolání ředitele, může podat v odůvodněných případech zřizovateli školy nebo v případě základní školy příslušnému orgánu státní správy ve školství návrh na odvolání ředitele školy, může požádat Českou školní inspekci o inspekci a školský úřad o kontrolu hospodaření školy.

Členové školské rady pro období 2022 - 2024

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy.

Předseda

Mgr. Bc. Monika RAČKOVÁ - volená členka pedagogickými pracovníky